Mycomedica hory
Zpět na herbář

Huan Shao Dan

Dovoľujeme si vás informovať, že na našom webe nemôžeme ďalej uvádzať tvrdenia, ktoré by mohli vzbudiť dojem akéhokoľvek liečebného účinku bylín či húb. Súčasná legislatíva EÚ toto zakazuje. Aj napriek tomu, že tradičná čínska medicína funguje po tisíce rokov a je vyskúšaná na množstve pacientov. Zároveň nesmieme zmieňovať ani účinky preukázané súdobými vedeckými štúdiami. Veríme ale v zdravý rozum našich zákazníkov. Podrobné informácie o bylinkách a hubách hľadajte vo verejne dostupných zdrojoch na internete. Hodnotné informácie sú potrebné na stránkach www.tcmencyklopedie.cz.

Popis zmesi:

Tinktúra Návrat mladosti je postavená na tradičnej čínskej zmesi uan Shao Dan.

065

Starí Číňania venovali veľa úsilia dosiahnutiu vysokého veku. A dosiahnutie vysokého veku v zdraví. Nie ako dnešná západná spoločnosť, v ktorej sa síce predlžuje dĺžka života, ale zároveň sa znižuje jeho kvalita. Život sa predlžuje iba vďaka farmaceutikám.

V starej Číne síce tiež experimentovali s rôznymi „elixírmi života“ avšak základom bol zdravý životný štýl. Vypracovali dokonca špeciálnu metódu Yang Sheng (výživa života), ktorá nám nastavuje určité pravidlá, ako žiť. Ak sa nimi budeme riadiť, tak sa dožijeme vysokého veku v zdraví. Peter Deadman o Yang Sheng hovorí: „Metóda Yang Sheng predstavuje 2 500 rokov skúseností, poznatkov a múdrostí o „pestovaní života“, vedie k zdraviu a dlhovekosti. Vychádza z tradícií taoizmu, budhizmu, konfucianizmu, z lekárskych, ľudových a bojových tradícií. Starí Číňania vďaka láske k vede prišli s mnohými objavmi a vynálezy, často stovky rokov pred západným svetom. Svoje prelomové poznatky uplatňovali aj v oblasti ľudského života, zdravia a chorôb. Dá sa povedať, že metóda Yang Sheng predstavuje štyri základné princípy zdravého života. Je to po prvé kultivácia mysle a emócií, po druhé správna strava, po tretie primerané cvičenie a odpočinok a po štvrté spánok. Yang Sheng ďalej tiež kladie dôraz na zdravý sexuálny život, tesné spojenie s prírodou, správnu starostlivosť počas tehotenstva, pôrodu a niekoľkých mesiacov po ňom, výchovu detí, kreatívne umenie (hlavne hudbu), a radí tiež, ako sa o seba starať, keď starneme a blížime sa ku koncu života. „Dobrá smrť“ je rovnako dôležitým cieľom ako dobrý život. Jednou z veľkých predností tejto metódy je, že obsahuje niekoľko jednoduchých princípov, ktoré nám pomôžu zorientovať sa v obrovskom množstve často protichodných zdravotných tvrdení a odporúčaní, ktoré nám dáva západná medicína. Princípy zlatej strednej cesty, vyvažovanie Yin a Yang a život v súlade s prírodou môžu byť pre nás veľmi dôležité, musíme ale porozumieť ich hlbšiemu významu.“

Peter Deadman o Yang Sheng napísal celú knihu (Žite dobre, žite dlho), vytvoril však aj niekoľko základných pravidiel, ktoré nám môžu pomôcť:

  1. Každý deň precvičujte niečo, čo kultivuje vašu mierumilovnosť, vedomie prítomnosti, hlbší vzťah k svojmu skutočnému ja a buďte vďační za to, čo máte (vrátane svojho vlastného života).
  2. Väčšina z nás by mala menej jesť. Po každom jedle by ste sa mali cítiť trochu hladní. Tento prístup sa ukazuje ako jednoduchý a najúčinnejší spôsob, ako obmedziť choroby starnutia a predísť predčasnému úmrtiu.
  3. Nejedzte neskoro večer a nechoďte spať s plným žalúdkom.
  4. Nejedzte, ak ste nahnevaní alebo rozčúlení. Jesť by ste mali v pokoji, pomaly a posediačky.
  5. Čo najviac sa hýbte - veľa chodievajte, zamilujte si schody, fyzickú prácu, pešiu turistiku, plávanie, tanec a pod.
  6. Ak máte čas a možnosť, venujte sa niektorému z úžasných ázijských cvičení tela, dychu a mysle, ako je qigong, tai chi alebo joga.
  7. Nezabúdajte na liečivú silu spánku. Vaše telo potrebuje dostatok času na regeneráciu.
  8. Starajte sa o vzťahy, o priateľstvá, starajte sa o rodinu, vzťahy v spoločnosti, radujte sa z prírody, hudby a umenia.

Čínska medicína definuje zdravie človeka tak, že zdravý človek je plný Qi a krvi a všetko v ňom voľne prúdi. Zmes Huan Shao Dan je zostavená tak, aby dokázala posilniť Qi aj Xue (krv), a zároveň rozhýbala stagnácie.

Je to skôr preventívna zmes bojujúca s nastupujúcim vekom.

Účinky podľa čínskej medicíny:

  • dopĺňa všetky zložky organizmu Qi, Xue (krv), Yin, Yang
  • rozhýbava Xue (krv) aj Qi

Zloženie zmesi:

Čínsky Slovensky Latinsky
Di Huang rehmánia lepkavá, upravený koreň Rad. rehmaniae preparata
Shan Yao jam čínsky, hľuza Tub. dioscoreae oppositae
Niu Xi achyrant dvojzubý, koreň Rad. achyranthis
Gou Qi Zi kustovnica čínska, plod Fruc. lycii
Shan Zhu Yu drieň lekársky, plod Fruc. corni
Fu Ling
pornatka kokosová, sklerócium Skler. poriae
Du Zhong
gumojilm brestový, kôra Cort. eucommiae
Yuan Zhi polygal, koreň Rad. polygalae tenuifoliae
Wu Wei Zi klanopraška čínska, plod Fruc. schisandrae
He Shou Wu stavikrv, koreňová hľuza Rad. polygoni multiflori
Xiao Hui Xiang fenikel obyčajný, plod Fruct. foeniculi
Ba Ji Tian Morinda lekárska, koreň  Rad. morindae
Suo Yang   Herba cynomorii
Shi Chang Pu puškvorec trávolistý, podzemok Rhiz. acori
Da Zao jujuba čínska, plod Fruc. jujubae
Sheng Jiang zázvor obyčajný, podzemok Rhiz. zingiberis recens
 

Ďalšie zdroje na štúdium: 

Sheid, Bensky, Ellis, Barolet: Chinese Herbal Medicine Formulas and Strategies
Shied, Ellis - Handbook of Formulas in Chinese Medicine
John K.Chen, Tina T.Chen - Chinese Herbal Formulas and Applications
Ando - Farmakologie klasické čínské medicíny
Hampen, Fischer - A materia Medica for Chinese Medicine
Giovanni Maciocia- The Practice of Chinese Medicine
Giovanni Maciocia- The Tree Treasures
http://tcmencyklopedie.cz

Kde môžete kúpiť naše výrobky

Rozsiahla sieť distribútorov po celej ČR 
Jednoducho si vyhľadajte najbližšieho terapeuta, predajcu alebo lekáreň s našimi produktmi. 

ZOBRAZIŤ NAJBLIŽŠÍCH DISTRIBÚTOROV